15.08.2011

Şuursuz muyum Acaba?

Bebek büyütmenin kolay olduğunu kimse söylemiyor. Zaten ben de öyle olmadığını biliyorum. Anlatılanların benzerlerini veya aynısını ve veya daha beterini yaşayabileceğimi bildiğim halde doğal karşılıyorum. İşte bu doğal karşıladığım noktada acaba ben şuursuz muyum diyorum kendime veya davulun sesi uzaktan güzel geliyor yakınlaştıkça büyük bir şok mu yaşayacağım diyorum.

İstisnasız yeni anne veya deneyimli anne herkesin bir uyku problemi var. Gece kalkmanın zorluğu. Ama mesela ben şimdide geceleri zaten 2-3 saatte bir uyanıyorum hiçbir zaman kafayı vurdum yattım sabaha kalktım tiplerden olmadım ki şimdi bir de sancıyla uyan kasılmayla uyan rahat edemedin uyan çişin geldi uyan durumları var. Ee diyorum bebek gelince hiç değilse sıkıcı sebebelerden değil uli bir görev uğruna kalkacaksın herhalde normal karşılarsın diyorum kendime.

Rutinin sıkıcılığı kendine vakit ayıramama çocuğa endeksli yaşam. Bunu düşünüyorum mesela. Aman diyorum sanki şimdi bir rutinimiz yok. Belki de burdaki can alıcı nokta şimdiki rutini kırabilme özgürlüğüne sahip olma. Ama kullanmıyorum ki o özgürlüğü ben. Valla işe güce paraya ve daha bir çok şeye endeksli yaşamak da son derece sıkıntılı bir durum. Bebeğin hiç değilse çok keyifli tarafları olacak diyorum ve normal karşılarsın bunu da sen diyorum.

Yorgunluk, hem de feci yorgun olma hali. Valla ben şimdide çok yoruluyorum feci yoruluyorum. Ve işteki başarıda bir yere kadar tatmin ediyor. Hayatta o kadar çok yorgunluk halleri var ki bir bebeğin hayatında katacağa yorgunluk bu yorgunlukların kaymağı olur ancak diyorum. Hiç değilse kocaman bir sevgisi huzuru olacak diyorum ve eehh bu yorgunluğu da normal bulacaksın herhalde diyorum.

Kocayla ilişkinin şekil değiştirmesi. Valla zaten hamile kaldığın anda şekil değiştiriyor 9 ay boyunca ilişki yeni bir boyut kazanıyor. Ee ilişkileri de yoğurmak gerekiyor. Bu noktada kocamda bu süreci doğal bulduğu için normal normal atlatırız gibime geliyor.

Sonra lohusalık depresyonu var. Onu bile çok normal buluyorum. Ee girerim elbet çıkarım falan diyorum.

Bu ve bunun gibi bir çok şeye kendimce ee tamam olur o da olur bu da olur hepsi de aslında tatsız gibi gözüken şeyler ama hayatın diğer tatsız olaylarının yanında bonusu ve sebebi çok tatlı be ya diyorum. Ee hepsini normal karşılıyorum. İşte bu noktada sıklıkla kızım Tüten şuursuz musun yoksa polyananın Türkiye temsilcisi misin diyorum kendime.

Tabii tabii bunların hakkında doğurduktan sonrada dürüstlükle yazacağım :)
Yorum Gönder