26.04.2011

Erken Emeklilik
Zaman içinde fikirlerim değişti. Hangi konuda mı çalışma hayatı konusunda. Eskiden idealist, hırslı ve de azimliydim. Her koşul altında yılmadan çalışırdım ve tipik bir Oğlak burcuydum. Di'li geçmiş zaman ile konuşuyorum çünkü bir süredir hiç de böyle düşünmüyorum. Yoruldum mu, bıktım mı yoksa yaşım ilerliyor ve hayatın avuçlarımdan mı kaçtığını düşünüyorum hiç bilemiyorum.


Tek bildiğim özel sektör kölesi olmaya son verme isteyim. Tek bildiğim hayatın içinde canlı capcanlı var olabilmek. Üretmeye devam etmek ama böyle özel sektörün çalıştığım şirketin karına kar eklemesi için üretmek değil. Doğa için çocuğum için kendim için üretmek.


Plaza insanı olmaktan yoruldum. Nefes alamadığım gökyüzünü seyredemediğim ve borsada hissesi artsın diye tabiri caiz ise köpek gibi çalıştığım işlerden sıkıldım.


Erken emekliliğimi istiyorum. İstanbuldan da uzakta olmak istiyorum. Doğanın içinde olmak sevgilime daha çok doymak. Bebeğimi doğada doğal bir yolla yetiştirmek istiyorum. Kafamı dinlemek, dinlenmek ve dingin bir ruha sahip olmak istiyorum. Ama İstanbul'un da nimetlerinden yararlanabilecek çocuğumu da yararlandırabilecek bir mesafede ve maddi güçte olmak istiyorum.


Çok şey mi istiyorum sizce? Hayal mi bunlar? Ve dahası bunlar için ne yapıyorum ben şimdi. Sadece hayal kuruyorum oysa bir adım öteye gitmeliyim bunu da çok iyi biliyorum. Plan yapmalıyım. Planım için her gün hayal etmenin ötesinde birşey yapmalıyım.Biliyorum bir gün bu istediğim gerçek olacak. Çok geç olmadan olması tek dileğim şu sıralar.


Yorum Gönder